Yapısal Kurulum ve Tasarım Özellikleri

ONAT Stabilite Odaları, Standart ölçülerdeki kabinlerden farklı olarak İşletmenizdeki uygun alanınızın, mimari ve fiziksel özelliklerine uyumlu olarak tasarlanır, 3D özel programlar kullanılarak, personel ve ürün hareketleri açısından da simüle edilir. Kurulum öncesi tasarım aşamasında 2 boyutlu detay ve 3 boyutlu görsel alternatifler sunulur. İlgili tasarım alternatifinin onaylanması ile kurulum çalışmalarına başlanılır.

Ürün Güvenliği 

Tasarım özelliği ile;

ONAT Stabilite Odalarının, diğer muadillerinden farklı olarak, Stabilite odası içinde, müdahale gerektirecek herhangi bir iklimlendirme ve kontrol sistemi bulunmamaktadır. Tüm sistemler stabilite odaları dışında, kurulum alanı özelliklerine göre uygun şekilde oluşturulan bir teknik alan içinde bulunur.

Bu tasarım özelliği ile;

  • Stabilite odası içine girilmeden, iklimlendirme sisteminin bakımı ve sarf malzeme değişimleri gerçekleştirilir.
  • İklimlendirme sisteminin bakımı sırasında veya herhangi bir arıza sebebi ile açığa çıkabilecek kirlilik, su sızıntısı, yağ atığı stabilite odası dışında tutulur.

İklimlendirme sistemi ile;

  • ONAT Stabilite odalarının otomasyon kontrol sisteminde bulunan mevcut yazılımsal sistem güvenlik özelliklerine ek olarak, genel sisteme eklenecek güvenlik kompenentleri ile;
  • Hava üretim kontrolü
  • Yüksek Sıcaklık Kontrolü
  • Fan Kontrolü
  • Isıtıcı Kontrolü 

Bu ünitelerde oluşacak limit dışı durumlarda sistem güvenliği tam olarak sağlanır.

Hava dağıtım sistemi ile;

Hava Akışı, Laminar Flow akışa yakın bir değerde tavandan tabana doğru sağlanır, ürün/test malzemesi üzerinde rüzgâr etkisi yaratılmaması için oda içinde oluşacak hava hızı 4 m/sn. den fazla olmayacak, havanın iletileceği kanallarda ise minimum hava sesi seviyesi için uygun kanal kesitleri uygulanır. Havanın özellikle ürün/test malzemelerinin bulunduğu raf bölgelerinde hızlı tazelenmesini sağlamak için, iklimlendirme sistemi tarafından üretilen şartlandırılmış hava, tavanda bulunacak Swirl-Diffüzörler ile oda içine homojen olarak dağıtılması sağlanır, alt duvarda bulunacak zemin seviyesinde bulunacak emiş menfezleri ile oda zemin seviyesinden emiş yapılır.

Akıllı acil durdurma butonları ile;

ONAT Stabilite odalarının, ürün ve personel güvenliği için, iklimlendirme sisteminde, oda içi ve dışında olmak üzere birçok kritik bölgede akıllı programlanabilinir, acil durdurma butonları kullanılmaktadır.  

Kapı sistemi ile;

ONAT Stabilite odalarının kapıları, operasyon girişleri sırasında iç ortam iklim şartlarının minimum etkilenmesi için, kapı pozisyonu oda girişinde yer alacak dokunmatik kontrollü, kontrol ve bilgi ekranı üzerinden izlenip, kapının uzun süre açık unutulması durumunda oda içi ısı ve nem şartlarını etkileyebileceğinden dolayı sistem kullanıcıyı bilgilendirecektir. Kapının uzun süre açık bırakılmasının önüne geçilecektir. Ayrıca bu özellik sayesinde Stabilite odalarına giriş/çıkış saatleri de sistem üzerinden izlene bilinecektir.

Aydınlatma sistemi ile;

ONAT Stabilite odalarında bulunan aydınlatma sistemi, oda içindeki ürün yerleşimi sırasında gerekli olan yüksek ve kaliteli ışık seviyesini ( Minimum:500 Lux) sağlayacak özellikte ve oda tavanında düz alan oluşması için ankastre LED aydınlatma sistemleri kullanılır, Aydınlatma pozisyonu oda girişinde yer alan, dokunmatik kontrollü Stabilite odası kontrol ve bilgi ekranı üzerinden izlenir, aydınlatmanın açık unutulması durumunda oda içi ısı yüklerini etkileyebileceğinden dolayı, sistem kullanıcıyı bilgilendirecektir.

Raf sistemi ile;

ONAT Stabilite odalarında bulunan raf sistemi, Inox 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden oluşmaktadır. Raf sistemi kurulumunda, şartlandırılmış havanın direk ürün/test malzemesi üzerine rüzgâr etkisi yaratmaması için oda içi hava akışı gözetilerek kurulum yapılmaktadır.   

Paslanmaz Çelik Rafların Yapısı Gereği;

 
Hava akımı; soğutma, ısıtma, toz, bakteri, uzaklaştırma, kurutma gibi görevleri rahatlıkla gerçekleştirebilir. 

 
Tüm raflardaki ürünler/test malzemeleri rahatlıkla gözlenebilir. Bulunduğu ortamın ışığını kesmediği için  mekânda aydınlık sağlar.

Personel Güvenliği 

ONAT Stabilite odaları ürün güvenliğine verdiği önem kadar, diğer muadillerinde bulunmayan, kullanılan üst düzey personel güvenlik sistemleri ile ilkleri gerçekleştirip, personel güvenliği konusunda sektöre yön vermektedir.

Akılı acil durdurma butonları ile;

ONAT Stabilite odalarının, ürün ve personel güvenliği için, iklimlendirme sisteminde, oda içi ve dışında olmak üzere birçok kritik bölgede akıllı programlanabilinir, acil durdurma butonları kullanılmaktadır. 

Bu özellik sayesinde örneğin;

Yüksek sıcaklığa sahip bir oda içinde bulunan personel kendini iyi hissetmediğinde kapıyı açıp dışarı çıkamadığını ya da kapıya ulaşamadığı durumda, kolay ulaşabileceği acil durdurma butonlarına bastığında, iklimlendirme sistemi sadece durmaz, önceden programlandığı şekilde acil soğutma işlemi uygulayarak, oda içinde bulunan personelin rahatlaması sağlanır.

Kapı sistemi ile;

ONAT Stabilite odalarında kullanılan kapılar kilitli iken içeriden açılma özellikli ve antipanik kollu ve fosforludur. Bu özellikte olmasına karşın oda içerisinde kapı yanında bulunan acil durum butonu sayesinde, içeride bulunan personelin oluşabilecek herhangi bir risk durumunda en kolay ulaşılabileceği alanda bulunacaktır. İç alanda bulunan acil durum butonunun kullanılması ile kontrol sistemi tarafından seçimi yapılacak gerekli uyarı ve işlem aktiviteleri oluşacaktır.

Teklif İste

Diğer Fotoğraflar

Stabilite Odaları <span>(Walk in Type)</span> Stabilite Odaları <span>(Walk in Type)</span> Stabilite Odaları <span>(Walk in Type)</span> Stabilite Odaları <span>(Walk in Type)</span>