25 Nisan 2022

Paslanmaz çelik raf sistemleri, paslanmayan INOX 304 ve INOX 201 kalitede olan ızgaralı tel veya düz tablalardan oluşmaktadır. Paslanmaz çelik raf, birçok sektörde tercih edilen ön planda olan raf sistemleri arasındadır. 

Paslanmaz çelik raf sistemleri, nemli ve sıcak alanlarda kullanılabilen ve ürünlerin bozulmamasını sağlayarak kalitesini de korumaktadır. Ayrıca kullanılacak olan alanın boyutlarına göre planlamalar yapılarak üretime geçilmektedir.

Paslanmaz Çelik Raf Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Paslanmaz çelik raf, geniş kullanımı olan ürünlerinden oluşmaktadır. Öncelikle sağlık ve hijyen gerektiren alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Çelik raf sisteminin kullanım amacını şu şekilde açıklayabiliriz; demirin hava ile temas etmesi sonucunda paslanma sorunları ortaya çıkarmaktadır. Bu da bakteri üreme sorunu ile karşı karşıya kalmamıza neden olur. Bu nedenle sağlığı riske atan ürünlere karşı tedbir almak için paslanmaz çelik raf sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca gıda, mutfak, otel, market, iş yerleri, eczane, soğuk depo ve hastaneler gibi hijyen gerektiren bu sektörde kullanımı oldukça yaygındır. 

Paslanmaz Çelik Raf Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Paslanmaz çelik raf sistemleri, istenilen boyut ve kalınlıklarda üretilmektedir. Kullanıldığı alanın düzenli olmasını, aranan ürüne kolaylıkla ulaşabilmek ve ürünleri korumasını sağlamaktadır. Rafların üzerinde bulunan delikler sayesinde kurulum esnasında raflar arasındaki genişliğin ayarlanmasında kolaylık sağlamaktadır. Paslanmaz çelik raf sistemlerinin özelliklerini maddeler halinde sıralayacak olursak;

- Çizilme ve oksitlenmelere karşı dayanıklı depolama ürünleridir.
- Çelik raflar, bozuk zeminlere karşı ayarlanabilir özelliktedir.
- (- 18) dereceye kadar soğuk odalarda çalışılabilir.
- Çelik raflar, düz ve telli tablo seçenekleri bulunmakta olup düz ve telli tablolar ışığı kesmediği için aydınlık bir alan oluşur.
- Çelik raf ürünlerinin renklerinde herhangi bir solma veya matlaşma olmamaktadır.
- Çelik raf ürünlerinde aşınma veya renk atması olmamaktadır.
- Çelik raflar, uzun ömürlü oluşu ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca ortalama 90 dereceye kadar eğilebilme ve işlenebilme özelliği vardır.
- Çelik raflar neme, güneşe ve çeşitli kimyasal maddelere karşı dayanıklı oluşu ile tercih edilen ürünler arasında sayılmaktadır.

Kısacası paslanmaz çelik raf sistemleri uzun ömürlü ve ürünleri sağlıklı depolama imkânı sağlamaktadır. Kurulum ve montaj işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca her sektör için uygulanabilir ürün özelliğine sahiptir. Çelik raf, üretimi esnasında toz boya ile renklendirme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde raflar estetik görüm kazanmış olur. Paslanmaz çelik raf sistemlerinin üretiminde normal çeliğe krom eklenerek paslanmaya karşı dayanıklılık sağlandığı gibi diğer tüm sağlık sorunlarına karşıda koruma sağlar. Yazımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

<